SSS

 • Kredi alırken yapılan hayat sigortası zorunlu mudur? Bu sigorta ne işe yarar?

  Kredi Hayat Sigortası bankalardan kullandığınız; konut, araç, ihtiyaç gibi kredilerin geri ödeme süresi boyunca vefat riskinin gerçekleşmesi durumunda geride kalan sevdiklerinizi, karşılaşabilecekleri muhtemel borç yükünden korumak için özel olarak tasarlanmış bir hayat sigortasıdır.

  Yani zorunlu değil ama gerekli bir uygulamadır. Risk gerçekleştiği tarihte poliçenizde belirtilen teminat bedeline istinaden kalan kredi borcunuz sigortanız tarafından karşılanır ve yakınlarınız hiçbir şekilde sorumlu tutulmaz.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Her kurumun farklı hayat sigortası bedeli yansıtabileceğini biliyor muydunuz?

  Her kurumun yansıttığı hayat sigortası bedeli farklı olabilir. Aegon Türkiye bankaların yansıttığı bedele göre %40’a varan oranda avantajlı hayat sigortası teklifi sunar. Siz de teklifinizi görmek için lütfen tıklayınız.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Sigortanızı kredi aldığınız bankadan almak zorunda olmadığınızı biliyor muydunuz?

  Kredi hayat sigortası için seçtiğiniz kurum, kredi aldığınız bankadan farklı bir sigorta şirketi de olabilir. Yasal olarak kredi kullandığınız bankadan sigorta satın alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Kredinizi bankadan, sigortanızı ise Aegon’dan alabilirsiniz.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Kredi Hayat Sigortalarının primleri ve teminatları ne kadardır?

  Prim ve Teminatlar; yaşınıza, kredinizin faiz oranına, kredi tutarına , kredi süresine ve bankaların kendi fiyat tarifelerine göre değişmektedir. Hesaplamak için lütfen tıklayınız.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Toplu prim ödemesi ve yıllık prim ödemesi arasındaki fark nedir?

  Sigorta primlerinizi toplu ödeme yöntemiyle tek seferde peşin olarak veya ilk yıl içinde 12 taksitli olarak ya da yıllık ödemeler halinde gerçekleştirebilirsiniz . Ayrıca, toplu ödeme ödeme yaptığınız takdirde size özel hediyelerden de faydalanabilirsiniz.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Yasal varisi olmayanlar için hayat sigortası uygun bir tercih mi?

  Kredi hayat sigortalarında teminat ödemesi, kredi borcunun kapatılması için kredi alınan finans kuruluşuna yapılır. Ancak toplu ödeme sonrası kalan bir tutar olması ihtimaline karşın, hayat sigortasından faydalanmasını arzu ettiğiniz kişi ya da kurumu seçebilirsiniz.

  Üstelik hayat sigortasından kalan meblağdan faydalanacak kişi veya kurum için herhangi bir sayı sınırı da bulunmamaktadır. Örneğin, yaşam kaybı durumunda tazminatınız aile üyelerinize ve hatta belirlediğiniz fazla hayır kurumlarına ödenebilir.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Poliçe süresi başladıktan sonra Aegon Türkiye prim tutarında değişiklik yapabilir mi?

  Hayır. Poliçeniz oluşturulurken vermiş olduğunuz cevaplar doğrultusunda bir risk analizi oluşturulur, poliçenizin fiyat teklifi aşamasında bu prim tutarlarında değişiklik olabilir, ancak poliçe süreniz başladıktan sonra ödeyeceğiniz tutar sabittir.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Kredi Hayat Sigortası poliçeleri haciz edilebilir mi?

  Kredi Hayat Sigortası sözleşmesi sonlanmadan haciz işleminin uygulanması mümkün değildir.

  ŞİMDİ TEKLİF AL
 • Kredi Hayat Sigortamı iptal edebilir miyim?

  Kredi hayat poliçeniz yürürlüğe girdiği günden itibaren 60 gün içerisinde cayma hakkına sahipsiniz.

  ŞİMDİ TEKLİF AL